OSKP

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów w Mełgwi

W niej wykonacie Państwo okresowe badania techniczne,  przegląd po sprowadzeniu pojazdu - tak zwane "pierwsze badanie techniczne w kraju", a także badanie pokolizyjne pojazdu. Naszą działalność obejmuje:

Przeglądy rejestracyjne

Wykonujemy badania techniczne oraz diagnostykę przednaprawczą i ponaprawczą w pojazdach do 3,5 T oraz powyżej 3,5 T, czyli: samochodach osobowych, dostawczych, ciężarowych, przyczepach, naczepach ciężarowych oraz specjalnych, motocyklach, motorowerach, ciągnikach i przyczepach rolniczych.

Serwis samochodowy obejmujący wymiany:

- olejów silnikowych i przekładniowych,  filtrów 
- świec zapłonowych i żarowych, przewodów wysokiego napięcia i innych 
 - pasków klinowych i wielorowkowych 
- tarcz i klocków hamulcowych 
- płynów chłodzących 
- elementów zawieszenia (wahacze, sworznie, amortyzatory, sprężyny) 
- elementów układów kierowniczych (drążki, końcówki drążków) 

Serwis

Nasi klienci mogą liczyć na wysoką jakość obsługi. Jesteśmy solidni i uczciwi. Nie naciągamy naszych klientów na niepotrzebne wymiany, a co za tym idzie - koszty. Wykonujemy kompleksowe naprawy w atrakcyjnych cenach.

Wymiana zawieszenia

Stan elementów zawieszenia takich jak amortyzatory, sprężyny, tuleje, wahacze czy łączniki mają wpływ nie tylko na komfort podróżowania, ale także na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Dlatego ważne jest wczesne wykrywanie i usuwanie usterek. 

Wymiana opon

Opona jest tą część samochodu, która ma kontakt z nawierzchnią drogi. Letnia i zimowa wymiana opon to ważny krok w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa sobie, najbliższym i innym uczestnikom ruchu drogowego. Dobrze dobrane opony pozwolą poruszać się bezpiecznie, a często także oszczędzić paliwo.

Wymiana oleju

      Wymieniając olej należy kierować się przede wszystkim zaleceniami producenta. Ważne jest także, aby dobierając go uwzględnić warunki, w jakich eksploatowany jest pojazd. Odpowiedni olej ogranicza tarcie pracującego silnika, a co za tym idzie zmniejsza zużycie jednostki napędowej. Ma to również przełożenie na kulturę pracy silnika i mniejszy apetyt na paliwo.

Ustawienie zbieżności

Jazda w naszych warunkach skutkuje częstymi usterkami układu zawieszenia oraz układu kierowniczego. Częste pokonywanie nierówności, dziur i progów zwalniających podczas eksploatacji pojazdu może owocować rozregulowaniem ustawienia kół. Nierzadko ustawienie zbieżności podyktowane jest wykonywanymi wcześniej naprawami układu zawieszenia. Nasz serwis dysponuje nowoczesnymi urządzeniami, a przede wszystkim doświadczonymi pracownikami.

Serwis i naprawa klimatyzacji

Obecnie większość aut wyposażonych jest w układy klimatyzacji. Zadbana klimatyzacja gwarantuje komfort użytkowania auta, stałą temperaturę wewnątrz pojazdu, a w porze jesienno-zimowej doskonale oczyszcza szyby z pary i wilgoci.

Czyszczenie i odgrzybianie

Oczyszczanie układu klimatyzacji i wymiana filtrów jest czynnością bagatelizowaną przez wielu kierowców. Tymczasem układy klimatyzacyjne tworzą doskonałe warunki dla rozwoju bakterii i grzybów. Aby zapewnić zdrowie sobie i bliskim, warto unikać kontaktu z chorobotwórczymi mikrobami i alergenami, dbając o regularne serwisowanie klimatyzacji. Jej odgrzybianie i dezynfekcja likwiduje także nieprzyjemne zapachy, jakie mogą się wydzielać po włączeniu lub wyłączeniu układu.

Czyszczenie i odgrzybianie

Twoja klimatyzacja się nie uruchamia? Pierwszym krokiempowinno być sprawdzenie szczelności układu klimatyzacji i ewentualne uzupełnienie czynnika chłodzącego. Każdy 
z producentów określa, jaka ilość jest odpowiednia dla sprawnego działania klimatyzacji. Zbyt niski lub zbyt wysoki poziom sprawia, że klimatyzacja nie uruchamia się lub wyłącza zaraz po uruchomieniu. Nasz warsztat kompleksowo
 i profesjonalnie usprawnia działanie klimatyzacji.

Dbasz o swój samochód?

Korzystanie z myjni automatycznej niszczy lakier samochodu. Każda wizyta na myjni automatycznej kończy się mikrozarysowaniami powłoki lakierniczej. Dlatego najlepiej jest wybierać myjnię bezdotykową, w której odpowiednio dobrane ciśnienie wody oraz właściwe detergenty umożliwiają dbanie o czystość i doskonały wygląd pojazdu bez obaw o jego lakier.

Sam wybierasz

Dostosuj programy mycia do swoich potrzeb. Sam decydujesz, czy zależy ci tylko na spłukaniu kurzu, używaniu detergentów, które nie uszkadzają lakieru, a może na tym, aby twój pojazd lśnił po użyciu nabłyszczacza? A może wewnątrz auta zgromadził się kurz i piasek? Nic prostszego!

W naszej myjni znajduje się profesjonalny odkurzacz, dzięki któremu wyczyścisz wykładzinę i dywaniki wewnątrz auta bez noszenia konieczności dźwigania i niewygodnego rozwijania prewodów elektrycznych. Niezależnie od opcji, na którą się zdecydujesz, Twoje auto może znowu błyszczeć jakby właśnie wyjechało z salonu.